IX MEMORIAŁ IM. EDWARDA PŁOŃSKIEGO 2020

Powiadom znajomego:

W niedzielę 30 sierpnia 2020 roku odbył się IX Memoriał im. Edwarda Płońskiego. Zawody zostały zorganizowane na I stawie jelczańskim (ze względu na niski stan wody na łasze jelczańskiej). W zawodach wzięło udział 34 zawodników, w tym 4 juniorów. Zawodnicy mogli łowić na dwie wędki, metodą spławikową lub gruntową. Zawody rozpoczęły się o godz. 8:15 i trwały 4 godziny. W IX edycji Memoriału, puchar przechodni (jednocześnie zajmują I miejsce w kat. senior) zdobył Leszek Banaszek, wynikiem 5.935 pkt. Drugie miejsce w kat. senior zajął Arkadiusz Mirocki - 3.230 pkt. Tuż za nim, na III miejscu uplasował się Ireneusz Stachnio - 3.130 pkt. IV miejsce zajął Jacek Świerzko (2.860 pkt), V był Tomasz Lewandowski 1.705 pkt. VI - Tadeusz Zakręt (1.400 pkt.). W kategorii junior zwyciężył Patryk Sobolewski - 930 pkt. II miejsce Jakub Mruk 765 pkt. III miejsce Karol Hnatek 765 pkt. (zadecydowała mniejsza ilość ryb w sztukach). IV miejsce Szymon Bar - 365 pkt. Zwycięzcom wręczono puchary (pierwsze 3 miejsca w obu kategoriach oraz nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego (12 premiowanych miejsc w kat. senior i 4 miejsca w kat. junior). W zwodach złowiono łącznie 35 kg ryb (ukleje, leszcze, krąpie, płocie), które po zawodach wróciły w dobrej kondycji do wody. Zawody sędziowali Mariusz Rogowski i Dariusz Skaliński.
Na zdjęciu: od lewej Karol Hnatek, Patryk Sobolewski, Arkadiusz Mirocki, Leszek Banaszek, Ireneusz Stachnio i z przodu Jakub Mruk.